Best of Saikkua, kiitos!

Best of Saikkua, kiitos! kokoaa kaikkien kolmen yleisömenestyksiksi nousseiden Saikkua, kiitos -esitysten herkkupalat yhteen! Nyt on lupa jättää aivot narikkaan ja nauraa sydämensä kyllyydestä!

Ostamalla lipun sitoudut noudattamaan Rakastajat-teatterin turvallisemman tilan periaatteita.

HUOM! verkkokaupan myynti sulkeutuu 1,5h ennen esitystä. 

Jos tapahtumaa ei löydy vetolaatikosta, esitys on loppuunvarattu. 
Vapaita paikkoja voi kysellä suoraan esityksen ovelta.
 

ESITYSPÄIVÄ JA LIPUT

Kehräämö

Pe 31.10. klo 18
La 1.11. klo 18
Pe 19.12. klo 18
La 20.12. klo 18

Liput 38€​​​​​​​ ​​​​​​​

Esityksen kesto n. 2h (sisältäen väliajan).
Ovet avataan 1h ennen esityksen alkua.
 

Liput ostettuasi saat sähköpostiisi linkin, josta pääset lataamaan pdf-liput. Voit tulostaa ne mukaasi tai esittää alkuperäisen pdf-tiedoston älypuhelimesi näytöltä. 

Pyydämme saapumaan paikalle viimeistään 15min ennen esityksen alkua. Mikäli asiakas saapuu paikalle sen jälkeen, kun esitys on jo alkanut, emme voi taata sisäänpääsyä ennen kuin vasta mahdollisella väliajalla. 

Tarkistathan varauksesi ja lippusi huolella! Maksettuja lippuja ei vaihdeta, palauteta eikä lunasteta takaisin.

 

38,00 € / kpl sis. alv 14,00 % + Toimituskulut alkaen 0,00 €
  Kpl

Info

Saikkua, kiitos! -esityssarja on naurattanut katsojia ympäri Suomen yli kymmenen vuoden ajan. Best Of Saikkua, kiitos! kokoaa näiden esitysten parhaat palat yhdeksi kokonaisuudeksi.

Kaikki alkoi Saikkua, kiitos! -esityksestä. Hupailun näki neljännesmiljoona katsojaa. Tekijät eivät aluksi edes ymmärtäneet kuinka herkulliseen ja suosittuun aiheeseen he olivat tarttuneet. Suomalainen terveydenhuolto lääkäreineen ja potilaineen on aiheena todellinen runsaudensarvi, josta riittää koko ajan uutta kerrottavaa. Yleisö halusi lisää, joten työryhmä teki ensin jatko-osan, joka oli nimeltään Lisää saikkua, kiitos! Sekään ei vielä riittänyt, ja työryhmä teki vielä kolmannenkin esityksen, joka kantoi nimeä Saikkua, kiitos! osa 3.

"Aihepiiri on sellainen, että ihmiset tulevat esityksiin myös vähän niin kuin terapiaan. Sketsit toimivat niin, että nauru vapauttaa. Tää on vähän kun Mies ja alaston ase -elokuvat, uusia osia tehdään tarpeeseen. Meillekin on viestitetty, että ihmiset haluavat lisää ja yleisö on myös löytänyt paikalle. Tästä kaikesta on jotenkin luonnollisesti syntynyt Best of Saikkua, johon on koottu kaikki herkkupalat yhteen. Se on todella hauska ja viihdyttävä esitys”, sanoo esityksen ohjaaja Otto Kanerva.


Rooleissa:​​​​​​​
Ville Keskilä
Antti Peltola
​​​​​​​​​​​​​​Kalle Pylvänäinen

Käsikirjoitus:
Työryhmä

Ohjaus:
Otto Kanerva ja työryhmä

Tuotanto:
iltama.fi